İlk olarak Keşan grubunu lider olarak tamamlayarak, dörtlü finallere kalmayı garantileyen takımımız Edirne'de ki FSM Kapalı Spor Salonunda önce Meriç Küplü İlköğretim Okulu takımını 2-0, daha sonra final maçında ise Merkez Fatih Sultan Mehmet İlköğretim okulunu yine aynı skorla 2-0 yenerek İl birincisi oldu.

Enez Cumhuriyet İlköğretim Okulu Yıldız Erkekler Voleybol Takımı, mart ayında düzenlenecek olan Marmara Bölge İl Birincileri Müsabakalarında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Takımımızı çalıştıran Antranör Volkan ATEŞ yaptığı açıklamada; kısıtlı öğrenci sayısıyla takım çıkardıklarını ve buna rağmen bu başarıyı elde ettiklerini, fakat bu başarıların devam edebilmesi için Enez ilçesinin ileri gelenlerinin taşın altına ellerini koymaları gerektiğini, bu zamana kadar sadece Enez Kaymakamı Fatih BAYSAL'ın maddi ve manevi destekleri ile bu başarıyı elde ettiklerini belirtti.

Yakın zamanda yapılacak olan bölge birinciliği maçları için Enez ilçe esnafıının ve ilçe halkının takımlarına sahip çıkmaları ve desteklerini esirgememelerini isteyen Volkan ATEŞ, 'başarılarımızın devam etmesini istiyorsak takımımıza el birliği ile sahip çıkmalıyız, bu çocuklar hepimizin çocukları, sonuç olarak Enez İlçesini temsil edeceğiz, başarılarımıza destek olan herkeze şimdiden teşekkür ediorum' dedi.

İl birincisi olan yıldız erkekler voleybol takımı ve antrenörü Volkan Ateş, İlçe Kaymakamımız Fatih BAYSAL'ı makamında ziyaret ederek, bu başarıda desteklerinin büyük payı olduğunu bu sebeple kendilerine teşekkürlerini ileterek, başarılarnı İlçe Kaymakamımız Fatih BAYSAL ile paylaştıklarını dile getirdiler. İlçe Kaymakamımız Fatih BAYSAL, ilçemizin diğer ilçelere göre şartlarının daha kısıtlı olmasına rağmen böyle büyük başarılar elde etmesinden gurur duyduğunu ifade ederek voleybol takımının başarılarının devam etmesini diledi.